“Latvijas skolas soma” Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.


“Latvijas skolas soma” Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

      Ir noslēdzies iniciatīvas “Latvijas skolas somas” 2020./2021.m.g. pirmais semestris, un varam nedaudz atskatīties, ko Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas bērniem nācies redzēt, piedzīvot, izjust un uzzināt.

      7.oktobrī 7.klases skolēni devās uz  Āraišu ezerpili. Apskate gida vadībā ļava izglītojamajiem uzzināt, ka tā ir vienīgā Eiropā rekonstruētā 8./9.–10. gadsimta nocietinātā dzīvesvieta. Ezera krastā tika aplūkotas Āraišu kastellas tipa viduslaiku pils drupas, bet turpat Meitu salā apskatīts, kādi mājokļi ir bijuši un ar ko cilvēki nodarbojās  akmens un bronzas laikmetā. Skolēni uzzināja, kā dzīvojuši, ko ēduši senie iedzīvotāji, kā ģērbušies, kāpēc ir nogrimusi ezerpils un kā tā no jauna augšāmcelta.

...
2021-01-05 09:46  |  Skatīts: 1x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ar “Skolas somu” plecos ekskursijā uz Rīgu.


Ar “Skolas somu” plecos ekskursijā uz Rīgu.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskoas 5. un 6. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām  projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros martā devās mācību vizītē uz vecāko publisko muzeju Latvijā un Baltijā, kurā apskatāma plaša ekspozīcija par Rīgas rašanos un attīstību vairāk nekā 800 gadu laikā, kā arī par kuģniecību Latvijas teritorijā no 10. gadsimta līdz mūsdienām.

...
2020-04-27 11:35  |  Skatīts: 97x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iemācīties žonglēt ar “Skolas somas” palīdzību.


 

Iemācīties žonglēt ar “Skolas somas” palīdzību.

 

  Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.-5.klašu skolēniem bija iespēja noskatīties “Teātris azotē” izrādi “Soliņš”. Komiska izrāde ar žonglēšanas elementiem.

   Izrāde “Soliņš” notika bez vārdiem, tā stāstīja par divām neparastām meitenēm, kas sastopās parkā uz soliņa. Lai gan abas ir ļoti atšķirīgas, tieši žonglēšana palīdz abām sadraudzēties un saprasties. Bērni iepazinās ar dažādiem žonglēšanas priekšmetiem – bumbiņām, vālītem, riņķiem. Izrādes laika bērni tika iesaistīti aktivitātēs. Bija jautri un interesanti!

...
2020-03-20 20:17  |  Skatīts: 124x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tikšanās ar sniegavīru Olafu.


Tikšanās ar sniegavīru Olafu.

    Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.-4.klašu skolēni, pateicoties projektam "Latvijas skolas soma", apmeklēja muzikālo izrādi “Sniegavīrs Olafs”. Jautrais sniegavīrs Olafs no populārās animācijas filmiņas “Frozen” jeb “Ledus sirds” bija ieradies kopā ar princesēm Annu un Elzu, briedi Svenu, lai izklaidētu savus mazos un lielos fanus. Ar dziesmām, ar dejām tēli izstāstīja stāstu par Ziemassvētku tradīcijām. Draugi sniegavīrs Olafs un briedis Svens devās tradīciju meklējumos.

...
2020-01-13 10:30  |  Skatīts: 85x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pirmizrāde “Dvēseļu putenī”


Pirmizrāde “Dvēseļu putenī”

   Sakstagala pamatskolas 7.-9.klašu skolēni projekta “Skolas soma ”ietvaros apmeklēja kinozāli “Gors”, kurā notika filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde. Tās notikumi ved 100 gadus senā pagātnē, kam ir ne tikai vēsturiska, bet arī vispārcilvēciska vērtība latviešu tautas un Latvijas mērogā.

   Aleksandra Grīna romāna “Dvēseļu putenī” galvenais varonis 16-gadīgais Artūrs dodas strēlniekos un cīnās par brīvību.Viņš aug kopā ar jauno Latvijas valsti, drosmīgi stājas pretī ienaidniekiem, vēro dzīvi ierakumos, meklē mīlestību un mācās novērtēt brīvības cenu. Vēsturiskās kara drāmas lomu attēlotāji ir veiksmīgi piemeklēti aktieri, kas ir spējuši pārkāpt laika robežas un iejusties notikumu virpulī, un reizē būt interesanti prasīgajiem mūsdienu skatītājiem, kādi ir arī 7.-9.klašu skolēni. Jāsaka, ka romāna ekranizējums kļuva par apstiprinājumu jau zināmajiem vēstures faktiem un liecībām, taču brīžiem tas kļuva par jaunatklāsmi sev un sevī, tāpēc filma”Dvēseļu putenī” guva dzīvu ieinteresētību un līdzpārdzīvojumu. Kādam radās arī doma filmu noskatīties atkārtoti. Skolēnus pārsteidza arī tas, ka filma ir lielisks latviešu kultūras un latviešu kinematogrāfijas sasniegums. Arī šim mākslas veidam Latvijā ir augšupejoša izaugsme.

...
2019-12-24 09:12  |  Skatīts: 158x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Uz Latgales Kultūrvēstures muzeju kopā ar Skolas somu.


Uz Latgales Kultūrvēstures muzeju kopā ar Skolas somu.

   22.novembrī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas sākumskolas 1.-3.klašu skolēniem bija iespēja aizbraukt uz Rēzekni Latgales kultūrvēstures muzeju. Apmeklēja programmu “Māla pikuča piedzīvojumi”. Programma tika vadīta Latgales keramikas ekspozīcijā “Māla un uguns pārvērtību radīts brīnums“. Nodarbībā kopā ar pasaku tēlu Māla pikuci skolēni devās brīnumainajā Latgales keramikas valstībā un izzināja, kā māls pārvēršas podos, svečturos u.c. Nostiprināja savas zināšanas par Latgales keramikas daudzveidību, piedaloties sarunā un pildot uzdevumus. Programmas otrajā daļā bija iespēja pašiem veidot no māla suvenīrus “Ezīšus”, ko varēja  paņemt līdzi.

...
2019-12-04 11:19  |  Skatīts: 106x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tā mēs braucām Jēkabpili lūkoties!


Tā mēs braucām Jēkabpili lūkoties!

 Projekta “ Latvijas Skolas soma “ ietvaros 30.10.2019. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1.-4.klašu skolēni devās izzinošā ekskursijā uz Jēkabpili. Vispirms apmeklējām Krustpils pili. Skolēniem tika piedāvāta ekskursija pa pili, iepazīšanās ar tās vēsturi un divas radošās darbnīcas. 1.-3.klases skolēni mācījās veidot sveces, bet 4.klases skolēni izgatavoja papīru. Sveču izgatavošanas radošās prasmes varētu tikt pielietotas pasākumos, kad bērni paši izgatavo sveces un noformē telpas, izmanto priekšnesumos, rotā Adventes vainagus. Pašizgatavotais papīrs noderētu apsveikumu, afišu, ielūgumu, dāvanu taisīšanai un rotāšanai.

...
2019-11-22 08:43  |  Skatīts: 103x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni bauda rudeni Siguldā


Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni bauda rudeni Siguldā

 

Rudens parasti iepriecina cilvēkus ar savu krāšņumu, un katrs cenšas rast kādu brīvu brīdi, lai baudītu skaisto dabas rotu. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5.,7.,9. klašu skolēni rudens skaistumu izbaudīja Siguldā.

Mūsu rudens piedzīvojums sākās ar Turaidas muzejrezervāta apmeklējumu. Iepazinām Turaidas mūra pils vēsturi un no galvenā torņa augstumiem vērojām dabas krāšņo rotu. Apmeklējām Baznīcas kalnu, uzzinot leģendu par Turaidas Rozi. Iegriezāmies arī Lībiešu muzejā un uzzinājām par Gaujas lībiešu vietu Latvijas kultūrvēsturē. Interesants bija arī Turaidas muižas apmeklējums, kur skolēniem smēdē bija iespēja izkalt savu laimes monētu, stallī apskatīt zirglietu izstādi, apmeklēt pirtiņu un zivju pagrabu. Arī plašajam Siguldas Dainu kalnam nevarējām paiet garām. Vērojot Induļa Rankas skulptūras, atcerējāmies mūsu tautasdziesmas un latviešu folkloristu, Dainu tēvu Krišjāni Baronu.

...
2019-11-08 09:03  |  Skatīts: 101x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


LATGALES “GORS” – SAKSTAGALIEŠU SAJŪTAS UN IZJŪTAS.


LATGALES “GORS” – SAKSTAGALIEŠU SAJŪTAS UN IZJŪTAS.

 

     2019./20.m.g. sākumā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 6. un 8.klases skolēni kopā ar audzinātājām – A.Cerceni un S.Ivanovsku apmeklēja Latgales pērli – koncertzāli “Gors”. Tā bija ekskursija-  ceļojums-  mūsdienu arhitektūras risinājums, ēkas praktiskā un simboliskā nozīme. Iespaidīgās ēkas saturu šajā dienā, 3.oktobrī, piepildīja smilšu animācijas izrāde “Mazais princis”. Projekta “Skolas soma”ietvaros radās iespēja vienā dienā izbaudīt dažādu mākslu izpausmes jeb pati koncertzāle “Gors” ir stilīgas mūsdienu celtnes demonstrējums.      

...
2019-11-08 09:00  |  Skatīts: 155x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lieliskais pavasara pasākums uz Gulbeni!


Lieliskais pavasara pasākums uz Gulbeni!

Aizraujoši ir uzzināt kaut ko jaunu, mācoties skolas solā, bet vēl interesantāk ir dažādot mācību procesu un noteiktas izglītības satura tēmas apgūt neikdienišķos apstākļos.

Maijā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5. klases skolēniem bija lieliska iespēja  projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros doties uz Gulbeni. Pirmais apskates objekts - Depo. Skolēni varēja apskatīt remontdarbnīcas, uzzināt, kas ir griezulis, kā tas darbojas. Izglītojamie  no ekskursijas vadītāja uzzināja par uzņēmumā iesaistīto profesionāļu izglītību, darba specifiku, par darbinieku ikdienas pienākumiem. Noklausījās stāstījumu par Gulbenes – Alūkses bānīti kā vienīgo dzelzceļu Latvijā, kas atzīts par valsts nozīmes kultūras pieminekli un kursē vēl mūsdienās. Neskatoties uz vēso un vējaino laiku, varēja jautri izvizināties ar rokas drezīnu. Tālāk sekoja pats brauciens ar Bānīti, kas daudziem skolēniem bija vēl nebijis piedzīvojums. Mēs braucām līdz Papardes stacijai, kur mūs sagaidīja jauns pārsteigums - pirāti. Veicot dažādus uzdevumus, palīdzot viens otram un atbildot uz viņu āķīgajiem jautājumiem, ejot pa meža taku, kas nobērta ar krusas graudiem, mēs nonācām skaistā pļavā, kur ir izveidota labiekārtota teritorija dažādām aktivitātēm. Te skolēni varēja sportot, izšūpoties, izskrieties, nogaršot pirātu vārīto biezputru, dzert aveņu tēju, darboties ap ugunskuru, kā arī paši sacept melnās kazas baltā piena rauga mīklas plāceņus.

...
2019-05-21 09:23  |  Skatīts: 166x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |