Domrakstu konkurss „Autora krēsls” Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā

Domrakstu konkurss „Autora krēsls” mūsu skolā ir kļuvis par skaistu tradīciju. Katru gadu, rakstnieka Jāņa Klīdzēja dzimšanas dienu sagaidot, 5. – 9.klases skolēni piedalās domrakstu konkursā.

„Viss ir uz labo. Ja kādas labas lietas notiek, tad tās nenotiek bez nekā, tas Boņam ir skaidrs, jo pie labām notikšanām jābūt klāt kādiem laba darītājiem”, tā J.Klīdzējs raksta savā romānā „Cilvēka bērns” . Vai mēs esam laba darītāji, kādi mēs esam, kādiem jābūt laba darītājiem? Uz šiem un citiem jautajumiem  mēģināja atbildēt 6. - 9.klases skolēni savos domrakstos, kuru  tēma šogad ir Boņuka atzinums -  „Par labu bērnu būt ir tik grūti...” Skolēni, tāpat kā Boņs, sprieda gan par taisnību un netaisnību, dvēseles un miesas darbiem un nedarbiem, attiecībām ar vecākiem un draugiem, labiem darbiem un nedarbiem.

Konkursa noslēguma pasākums notka skolas Boņuka istabā, kur konkursanti  varēja apsēsties autora krēslā un rakstnieka Jāņa Klīdzēja mīļāko koku – bērzu fonā iepazīstināt ar saviem darbiem skolasbiedrus un žūriju. Labākie domrakstu autori ir Aleksandrs Lončs, Zane Inguleviča, Alīna Vasjkova, Karīna Reinikova, Karīna Vasiļjeva, Baiba Kauliņa, Marika Morozova, Uldis Orlovs, Nikolajs Semenecs, Agata Cauņa, Lauris Stafeckis, Sandis Sokolovs, Oļegs Šilovs, Maksims Rapša, Olesja Krivenko, Svetlana Šilova.

Šogad pirmo reizi šajā konkursā piedalījās arī sākumskolas skolēni, arī iedvesmojoties no J.Klīdzēja darba „Cilvēka bērns” un saviem domrakstiem izvēloties tēmu „Mans vectētiņš”.

„Tu esi un esi liels blēdis, vecotēv... Un zini un redzi pat tādas lietas, kuras tu skaties caur miegu un aizvērtām acīm. Cik tev to prātu īsti ir zem tādiem baltiem matiem kā tev? ”, tā Boņs domā par savu vectēvu. Mūsu sākumskolas skolēni savos domrakstos stāstīja par saviem vectētiņiem. Uzzinājām, ka vectētiņi smejas un joko kopā ar mazbērniem, ķer zivis, pērk našķus, kopā baro mājdzīvniekus un pat spēlē futbolu. Bērni saka: „Mans vectētiņs ir pats labākais!”

Labāko domrakstu autori ir Gunita Meško un Kristīne Onužāne.

Paldies skolotājām Ērikai Jonikānei, Inetai Strucinskai un Anitai Kudļai par skolēnu radošajiem darbiem!

Direktora vietniece audzināšanas jomā

Anita Doroščonoka