Foto un zīmējumu konkurss: „Bērzs manas dzimtenes ainavā”

Bērzs- mūsu rakstnieka Jāņa Klīdzēja mīļākais koks. Lai gan mūsu bijušais skolnieks Jānis Klīdzējs skolas pagalmā 1992.gada 16.septembrī iestādīja ozoliņu, tomēr izcilais rakstnieks visvairāk savos darbos apraksta bērzu skaistumu: „ Redzi, tie bērzi, tie milži..., tie ar zaļajām cepurēm- kas tie par bērziem! Pa tādiem var ieiet debesīs. ... Tad tie otrie bērzi kalnā aiz mājām... Vai tādi bērzi ir kaut kur citur? Nav! Tu arī saki, ka nav? Pareizi! Taisni šo bērzu galus tu redzēji arī no tās svešās debess puses, ...”

Rakstnieka simtgades gadā nolēmām sarīkot skolā foto un zīmējumu konkursu „Bērzs manas dzimtenes ainavā”. Tajā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji.

Skolēnu un skolotāju iesniegto fotogrāfiju izstāde oktobri –novembri rotāja skolas gaiteņus. Varējām aplūkot bērzu dažādos gadalaikos, gan tuvplānā, gan ainavas plašumos. Daudzās fotogrāfijās līdzās bērziem arī mūsu skolēni. Vizuālās mākslas darbu izstāde priecēja skatītāju acis vizuālās mākslas kabinetā. Skolēni, sākot no pašiem mazākajiem pirmklasniekiem līdz pat devītajiem,  attēloja savas dzimtās zemes skaisto koku – bērzu. Darbi tika veidoti  dažādās tehnikās – gan zīmēti, gan gleznoti, gan aplicēti. Īpaši pārsteidza matemātikas skolotājas I.Doroščonokas bērza tāss aplikācijas.

Iesniegtos darbiņus arī novērtējām parlamenta, skolas padomes, skolotāju kolektīvā. Krāšņos rudens foto darbus lūdzām apskatīt Dabas aizsardzības Latgales reģiona pārvaldi. Arī viņi izvēlējās sev tīkamos foto darbiņus un sagādāja mums balvas.

Paldies visiem vērtētājiem un konkursa dalībniekiem!

Foto konkursa rezultāti

Evita Kubecka un Sandra Ostrovska

Vizuālās mākslas konkursa rezultāti

Skolotāju žūrija

1.vieta – Sintija Onužāne, 5.kl.

2.vieta – Anastasija Kovaļova, 8.a kl.

3.vieta – Arina Safronova, 4.a kl.

Gunita Meško, 3.a kl.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga,

Direktores vietnieces audzināšanas darbā Anita Doroščonoka, Evita Kubecka.

Komentāri (0)  |  2014-01-15 11:28  |  Skatīts: 1332x         Ieteikt draugiem       TweetMe