„Nu, paskat!” Rēzeknes Bērnu bibliotēkā


„Nu, paskat!” Rēzeknes Bērnu bibliotēkā

 

Ģimene ir mīlestības, cieņas, draudzības, saticības un siltuma avots. Tas ir pamats, bez kura nav iedomājama cilvēka dzīve un izaugsme.

Starptautiskās ģimenes dienas priekšvakarā, 14. maijā, Rēzeknes Bērnu bibliotēkā notika īpaši sirsnīgs un ļoti ģimenisks pasākums – dzejnieces Līvijas Liepdruvietes ģimenes radošo darbu izstādes „Nu, paskat!” atklāšana. Uz šo pasākumu kopā ar savām audzinātājām – skolotāju Rasmu Puduli un skolotāju Sandru Ostrovsku – bija ieradušies arī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1. un 2. klašu skolēni, dzejnieces meita Irīna Povha, dzejnieces mazbērni un citi viņas ģimenes locekļi.

...
2019-05-17 11:06  |  Skatīts: 431x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jānim Klīdzējam – 105


Jānim Klīdzējam – 105

 Ir klāt maijs. “...zeme un debesis mirdz ar sauli, zilumu, brūnumu un zaļumu,” tā J.Klīdzējs jūsmo par pavasari, kas ir viņa dzīves ceļa sākums un turpinājums mūžībā.

3.maijā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni un skolotāji pulcējās kopīgā pasākumā, kas veltīts Jāņa Klīdzēja 105 gadu jubilejai. Pasākuma dalībnieku vienotību apliecināja dzeltenās piespraudītes ar uzrakstu – J.Klīdzējam-105!

...
2019-05-07 13:12  |  Skatīts: 465x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Konkurss 1.-4. klašu meitenēm “Mazā Paulīne.”


Konkurss 1.-4. klašu meitenēm “Mazā Paulīne.”

18.aprīlī skolā notika konkurss “Mazā Paulīne”, kurā piedalījās 1.-4. klašu meitenes.

Konkurss sākās ar meiteņu sagatavotā mājas darba “Pavasara noskaņās” prezentāciju un dalībnieču iepazīstināšanu ar sevi. Darbiņi bija ļoti interesanti, radoši un rūpīgi  izgatavoti. Uzmanību piesaistīja tulpes groziņā, pušķis “Esi vesels!”,pavasarīgs dekoriņš, mājiņa pavasara noskaņās.

...
2019-05-07 13:07  |  Skatīts: 443x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni apmeklēja Rēzeknes tehnikumu


       Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas skolēni apmeklēja Rēzeknes tehnikumu.

Piektdien,12. aprīlī, Rēzeknes tehnikumā notika atvērto durvju diena, kuru apmeklēja arī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 9.a un 9.b klases skolēni.

       Direktora vietniece audzināšanas darba Solvita Pavlovska sagaidīja mūs  un citu skolu skolēnus   priekštelpā. Pēc registrācijas aktu zālē mēs redzējām prezentāciju par Rēzeknes tehnikumu, ieguvām informāciju par mācību procesa norisi un apgūstamajām profesijām, piedalījāmies konkursā.

...
2019-05-07 12:55  |  Skatīts: 244x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nākamo pirmklasnieku iepazīšanās ar skolu


Nākamo pirmklasnieku iepazīšanās ar skolu.

Nu jau par tradīciju mūsu skolā kļuvusi nākamo pirmklasnieku pirmā tikšanās ar skolu.

10.aprīlī skolā ieskanējās triju meiteņu un piecu zēnu sīkās balstiņas. Apņēmības pilni viņi bija atnākuši uz pirmo tikšanos ar Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolu.Bērni noklausījās nelielu koncertu, kurā sveicienus sūtīja skolas koris, 4.klases skolēni iepriecināja ar deju un dziesmu, 3.klases dejotāji izpildīja skaisto deju – tango. Nākamos pirmklasniekus uzrunāja direktore un iepazīstināja ar klases audzinātāju. Tad bērni kopā ar vecākiem devās ekskursijā pa skolu un ēdnīcā baudīja saldumus. Mazie bija aktīvi un viņu acīs staroja prieks! Tas nozīmē, ka bērniem patika un iepazīšanās ar skolu bija izdevusies.

...
2019-04-29 10:34  |  Skatīts: 309x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Restarts skolēnu priekam!


Restarts skolēnu priekam!

Lai veicinātu izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizēju izmantošanu, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 5.a klases skolēni piedalījās AS “Latvijas Zaļais punkts“ konkursā “Zaļais restarts II”.

Skolēni konkura ietvaros ir radījuši lielas galda spēles no jau izmantotiem meteriāliem.

...
2019-04-01 11:10  |  Skatīts: 238x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


  Konkurss “Vai esi gudrāks par Paulīni” noslēdzies


                    Konkurss “Vai esi gudrāks par Paulīni” noslēdzies.

 

          15.februārī Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā notika tradicionālais konkurss “Vai esi gudrāks par Paulīni”. Šogad konkursa tēma bija mājas – dažādas mājas -  gan cilvēku, gan dzīvnieku. Jautājumi bija ļoti dažādi. Skolēniem bija iespēja domāt, spriest, atcerēties, parādīt savu asprātību un humora izjūtu.

...
2019-02-26 14:14  |  Skatīts: 541x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Barikāžu aizstāvju atceres diena “Mūsu ugunskuri”


Barikāžu aizstāvju atceres diena “Mūsu ugunskuri”

    Janvāris - barikāžu atceres mēnesis. Šajās dienās mēs atceramies 1991.gada notikumus, kad simti tūkstoši cilvēku izgāja ielās un stājās pretī bruņotai svešas valsts armijai, lai nosargātu mūsu valsts neatkarību. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā visas nedēļas garumā klašu audzināšanas, vēstures un citu priekšmetu stundās tika stāstīts par barikāžu laika notikumiem un to nozīmību. Nedēļas noslēgumā, 18.janvārī skolas pagalmā tika iekurts ugunskurs. Katra klase bija sagatavojusi latviešu tautasdziesmu, kas vienoja visus klātesošos. Pasākuma laikā gan lieli, gan mazi kaut nedaudz aizdomājās par to, ka barikāžu dienās tautu vienoja mīlestība un kopīgs mērķis, kas ir aktuāls arī šodien.

...
        Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Skaistā ekskursija uz Rēzekni.


Skaistā ekskursija uz Rēzekni.

Pateicoties projektam „Latvijas skolas soma”, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas sākumskolas 1.-4.klašu skolēniem bija iespēja aizbraukt uz Rēzekni uz Latgales kultūrvēstures muzeju. Tur skolēni piedalījās divās muzejpedagoģiskajās programmās: „Kā top maize”, kur uzzināja, cik  garš ir maza grauda ceļš līdz maizes klaipiņam uz galda, kā arī iepazinās ar senajiem darba rīkiem, un „Māla pikuča piedzīvojums”, kuras laikā uzzināja par māla pikas pārvērtībām līdz traukam un paši izgatavoja savu keramikas izstrādājumu - ezīti. Atvadījušies no laipnajām muzeja darbiniecēm visi raitā solī devāmies uz Rēzeknes kultūras namu, kur mūs jau gaidīja aktieri, lai parādītu neparastu izrādi „Ačgārnās pasakas čemodānā”. Bērnus aizrāva neparastie notikumi, kurus varēja dzirdēt divās valodās – latviešu un itāļu, kā arī atrašanās blakus aktieriem – turpat uz skatuves un noslēguma kopdeja.

...
2018-12-30 12:33  |  Skatīts: 244x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ziemassvētku pasākums Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.


Ziemassvētku pasākums Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

 

       Ziemassvētki ir brīnumu laiks. Laiks, kad skolēni saņem liecības un dāvanas, laiks, kad gribas kādu iepriecināt. Latviešu tautas paruna vēsta: „Kāds darbs, tāda alga”. Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 1. -9. klašu skolēni, skolotāji un vecāki 21. decembrī pulcējās skolas aktu zālē, lai apkopotu 1. semestra sasniegumus mācībās un noskatītos katras klases uzburto brīnumjauko svētku koncertu.

...
2018-12-30 12:06  |  Skatīts: 247x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.