Skaistā Miķeļdienas ābolu nedēļa.


Miķeli gaidīju
Kā savu brāli:
Tas deva malciņu,

...
2019-10-11 09:13  |  Skatīts: 264x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rudens pārgājiens Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā!


...
2019-10-04 10:07  |  Skatīts: 206x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzejas diena sākumskolā.


Dzejas diena sākumskolā.

Septembra mēnesis ietērpj Latviju krāšņā rotā – sārtojas kļavas, dzeltē bērzi, brūnē kastaņas, apses un oši. Pīlādži rotājas ar sarkaniem ogu ķekariem, no ozoliem pakšķēdamas krīt zīles. Tradicionāli septembrī  Latvijā tiek rīkotas arī Dzejas dienas. Mūsu skolā Dzejas dienas sākumskolas skolēni aizvadīja pie rakstnieka Jāņa Klīdzēja stādītā ozola, kuram septembrī arī ir dzimšanas diena. Kā skaistu dāvanu skolēni ozolam pasniedza pīlādžogu krelles, kuras vēlāk kļūs par gardu mielastu putniņiem. Ozols klausījās bērnu lasītos dzejoļus, skatījās zīmējumu izstādi, kura tapusi pēc noklausīta pasakas „Zīļuks” fragmenta, jo šogad Dzejas dienas tika veltītas pasaku vecmāmiņai – Margaritai Stārastei 105 gadu jubilejā, Jānim Baltvilkam 75-ajā dzimšanas dienā un Vilim Plūdonim 145 gadu jubilejā. Pēc pasākuma pie ozola bērni klasēs klausījās dziesmas ar J. Baltvilka vārdiem un skatījās multfilmu „Zaķīšu pirtiņa”. Skolas bibliotēkā ir apskatāma arī grāmatu izstāde iepriekšminētajiem jubilāriem.

...
2019-09-27 09:02  |  Skatīts: 209x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzejas diena Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.


Dzejas diena Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

 

     Septembris ir notikumiem bagāts mēnesis. Skolās tas ir jauna mācību gada sākums. Rudenī notiek Dzejas dienas visā Latvijā. Mūsu skolā ir izveidojusies jauka tradīcija – Dzejas dienu saistīt ar J.Klīdzēja ozolu, kas iestādīts 1992.gada 16.septembrī. Tā ir iespēja apliecināt savu cieņu un mīlestību Latvijai, Latgalei, J.Klīdzējam un skolai, norādot savu piederību dzimtajai vietai.

...
2019-09-27 08:49  |  Skatīts: 164x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


  Nāk skolas sētā septembris


                                           Nāk skolas sētā septembris

Ar krāsainām kļavlapu virtenēm, ar dzeltenām bērzu skarām un jautrām bērnu čalām nāk skolas sētā septembris. Mūsu Sakstagala Jāņa Klīdzeja pamatskolā septembris ienāca ar jaukām atmiņām par vasaru. Atbilde uz Boņa jautājumu,  kā tev gāja vasarā, izskanēja dziesmā: jautri, aizraujoši un interesanti.

...
2019-09-13 12:43  |  Skatīts: 221x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas pasākumu plāns 2019./2020.m.g.


Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas    PASĀKUMU PLĀNS 2019./2020.m.g. 1.semestrī:

Pasākums

Mērķauditorija

Laiks

Atbildīgais

Raksts e-vidē,presē

Zinību diena

...
2019-09-06 12:08  |  Skatīts: 179x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vasaras nometne ,,Praktiskais Boņs’’ Sakstagalā


Vasaras nometne ,,Praktiskais Boņs’’ Sakstagalā

 

,,Praktiskais Boņs’’ – 2019.gada jūnijā notika ikgadējā apmācība - nometne Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā. Šī bija  dienas nometne, kurā uzsvars tika likts uz Boņuku māksliniecisko talantu attīstīšanu un pilnveidošanu. Šo talantu bērniem palīdzēja izkopt Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja Anita Doroščonoka.

...
2019-07-11 11:52  |  Skatīts: 461x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pēdējais zvans.


Pēdējais zvans.

Paldies par tavu, skola, plašo sirdi,

Par drošu soli, dziesmām, zinībām!

Un, mīļie skolotāji, ko lai vairāk saku!

Es Jūsu priekšā zemu paklanos.

Paldies, ka ierādījāt īsto dzīves taku,

Kas ved uz priekšu dzīves pakalnos!” / R.Urtāne/

Šogad 17.maijā Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas aktu zālē visi tika gaidīti un pulcināti uz 9.a un 9.b klašu pēdējo zvanu. Šo pasākumu kā jau ierasti organizēja un vadīja 8.klases skolēni, kurus uzpasēja skolotāja A.Doroščonoka. Viņi ieskandināja zvanu un sveicināja ar svētku uzrunu desmit 9.a klases skolēnus un viņu klases audzinātaju L.Maltu un astoņus 9.b klases skolēnus ar savu klases audzinātāju I.Strucinsku. Lai uzzinātu kā katrs no viņiem šodien jūtas, ikviens no viņiem tika aicināts uz skatuves, lai izietu caur goda vārtiem un uzzinātu savas sajūtas caur dziesmu  - katram savādāku, bet tik ļoti atbilstošu, tikai viņai vai viņam piemeklētu. Pārsteigums izdevās, jo tas tiešām visus uzjautrināja un 9.klašu skolēni tika atbalstīti ar skaļiem aplausiem.

...
2019-05-20 11:49  |  Skatīts: 273x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Māmiņdiena.


 

Māmiņdiena.

Ļauj man Tevi, māmulīt,

Tavā dienā godināt,

Paldies teikt par katru rītu,

Kad nāc dienai modināt.

Un atkal ir atnākuši pavasara gaidītākie svētki – Māmiņdiena. Katram no mums visskaistākais un vismīļakais vārds pasaulē ir māmiņa.

Par godu Mātes dienai 10.maijā, māmiņdienas priekšvakarā, koncertu atklāja skolas koris skolotājas Aijas Cīrules – Leidumas pavadījumā ar sirsnīgām un skanīgām dziesmām ”Novij man māmuliņa” un “Dziesma par jautājumu”. Tad Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga ar mīļu uzrunu sveicināja visas skolēnu māmiņas, kuras kuplā skaitā bija pulcējušās arī šogad, lai piedalītos šajos svētkos. Viņa uzsvēra, ka šis koncerts tiek veltīts ikvienai no Jums un lai visas izjustu, ka šodien Jums tiek dāvināts brītiņš prieka. Koncerta laikā tika godinātas māmiņas un vecmāmiņas, kuras ir bijušas čaklas rokdarbnieces un ņēmušas dalību konkursā “Boņa draugu cepures”, kur katra tika pie sarūpētām dāvaniņām, bet viena no māmiņām bija jo īpaši pacentusies un no visām 24 pašdarinātām cepurēm astoņas bija viņas darinātās.

...
2019-05-17 11:24  |  Skatīts: 292x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sāc ar sevi!


Sāc ar sevi!

    Ceturto gadu pēc kārtas SIA ,,ALAAS’’, sadarbībā ar AS ,,Latvijas Zaļais punkts’’, organizē konkursu otrreizējo materiālu vākšanā ,,Sāc ar sevi!’’. Šī konkursa mērķis ir iesaistīt izglītības iestāžu skolēnus aktīvā atkritumu šķirošanā. Otro gadu piedalījāmies arī mēs, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas bērni, skolotāji un tehniskais personāls, un līdz 8.aprīlim aktīvi vācām  tukšas, saplacinātas PET pudeles un HDPE iepakojumu. Tā visi kopā savācām 520 kg.

...
2019-05-17 11:17  |  Skatīts: 213x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.