Skolotāju diena Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.


Skolotāju diena Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

 

    Katrā skolā svin Skolotāju dienu, tā arī mūsu Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā  ceturtdien, 1.oktobrī, notika Skolotāju dienas svinības. Katrā  skolā to svin savādāk. Tā ir diena, kad skolēni skolotājiem dāvā prieku, un skolotāju dienas sagatavošanā parasti iesaistās 9.klase.

    Ar rīta saulītes pamošanos arī mēs, 9.klases skolēni, sagaidījām savus  skolotājus  jau pie skolas durvīm, un zēni dāvināja pedagogiem ziedu pušķus.

...
2020-10-05 10:37  |  Skatīts: 28x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dzejas upe Sakstagalā.


Dzejas upe Sakstagalā.

 

 Ūdens – lietus, strauts, upe, ezers, jūra, okeāns... Un vēl dažādas asociācijas ar ūdens pasauli tika pārrunātas un apspēlētas Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas Dzejas dienā š.g. 15.septembrī.

  Rīta cēlienā klasēs valdīja radoša gaisotne, jo katrs 5.-9.klašu skolēns centās kļūt par dzejnieku un sacerēt savu dzejoli, kas būtu saistīts ar ūdeni. 5.klases skolēni meklēja atbilstošus vārdus tekstam, kurā bija izlaisti vārdi. Dzejas vārsmas pašsacerētos dzejoļos tapa ne tikai latviešu valodā, bet arī angļu un krievu valodā. Kad melnraksts bija gatavs, katrs skolēns saņēma zilu lapu, glīti pārrakstīja savu dzejoli un  tematiski noformēja to. Katra klase salīmēja lapas kopā – tā veidojās klases dzejoļu upes!

...
2020-09-21 09:21  |  Skatīts: 25x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Apmācības projekts Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.


Apmācības projekts Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

Ir finišējis apmācības projekts’’Boņs mācās , prot , novērtē!’’ Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

Apmācību laikā  skolēniem lielākais prieks bij par satikšanos klātienē.

Mākslas skolotājas Anitas Doroščonokas  vadībā jaunieši gatavoja ‘’mājas gariņus’’, matu sprādžu turētājus ,šuvām un apgleznojām somas somas maiņas apaviem.  Sporta skolotājas Lāsmas Malta vadībā, pirms nodarbībām  jaunieši pamodās ar rīta vingrošanas nodarbībām, kuras pēc lielās atpūtas  likās diezgan smagas un grūtas.

...
2020-09-08 20:26  |  Skatīts: 23x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mācību klase - mīļākais stūrītis mājās.


Mācību klase - mīļākais stūrītis mājās.

 

Kopš valstī izsludināta ārkārtas situācija, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā mācību process norisinās attālināti. Attālinātais mācību process ir licis mums sakopot visu savu radošo enerģiju, ātri un elastīgi reaģēt uz pārmaiņām. Mācās izglītojamie, mācās pedagogi, mācību procesā dalību ņem vecāki un vecvecāki. Pateicoties šim procesam, pedagogi un izglītojamie apgūst jaunus digitālus rīkus, mācās plānot savu laiku. Mums visiem tas ir kaut kas jauns. Šobrīd ir izstrādāti ļoti daudz dažādu materiālu par mācību plānošanu un norisi attālināti, ir notikušas daudzas video konferences, tiešraides, ir izstrādātas vadlīnijas attālinātu mācību īstenošanai, daudzas e-platformas piešķir bezmaksas piedāvājumus. Tiek izmantots arī TV kanāls “Tava klase”.Varam redzēt, ka daudzi skolēni azartiski ķērušies pie uzdevumu izpildes, kas rada patiesu prieku. Bet, protams, lielā mērā tas ir atkarīgs no skolēna individuālās motivācijas un atbildības sajūtas. Attālinātās mācības prasa lielāku skolēnu pašdisciplīnu. Tā māca labāk plānot savu laiku, apzināties, kurās jomās nepieciešama skolotāju palīdzība un kas ir vairāk viņu pašu atbildība,  Jaunā situācija skolēniem ir laba patstāvības skola, ļoti vērtīga pieredze.

...
2020-04-28 18:03  |  Skatīts: 63x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


“Autorkrēslā” jaunie vārda mākslinieki un dzejniece Līvija Liepdruviete


“Autorkrēslā” jaunie vārda mākslinieki un dzejniece Līvija Liepdruviete

 

  Janvārī pamatskolas skolēni cītīgāk izvērtēja skolu un dzīvi tajā. Iemesls tam – nozīmīgs notikums – šogad Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolai 125 ! Īstais laiks pārdomām par skolu, sevi, skolotājiem un notikumiem.

  Daudz labu domu un patiesu vārdu par skolu izskanēja pasākumā “Autorkrēsls”, kas notika 28.janvārī Boņuka istabā. Te pulcējās skolas radošie vārda mākslinieki –       5.-9.klašu autori, kas, turpinot rakstnieka Jāņa Klīdzēja literāro darbību, mēģināja iejusties rakstnieka lomā un lasīja savu uzrakstīto. Ar savu klātbūtni  šajā pasākumā mūs pagodināja dzejniece Līvija Liepdruviete.

...
2020-01-29 15:18  |  Skatīts: 164x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ziemassvētkus gaidot!


Ziemassvētkus gaidot!

Ziemassvētku laiks…

Kad vārdi, ko vēlamies teikt,

Tiek rakstīti sirdī

Kad atmiņām zūd ikdienas rūgtuma garša,

Kad atceramies būtisko…

Tas ir Ziemassvētku laiks.

 

Gatavojoties Ziemassvētku pasākumam, skolā valdīja patīkama gaisotne, arī atbildība, jo bija jāpaspēj un jāizdara daudz. Tāpēc vislabākais veids kā to izdarīt bija kopīga  darbošanās.  Tā kā mūsu skola šogad ieguvusi jaunu, skaistu veidolu, pirms Ziemassvētkiem nolēmām tai pievērst īpašu uzmanību un padarīt to vēl daiļāku. Katra klase izrotāja savu klasi  un noformēja klases durvis. Rotāšanā piedalījās gan skolēni, gan skolotāji, bet 9.klases uzdevums bija noformēt un sakārtot  aktu zāli svētku koncertam.

...
2019-12-28 08:37  |  Skatīts: 116x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rotā meitas, rotā puiši, rotā visā novadā!


Rotā meitas, rotā puiši, rotā visā novadā!

     “Mums katram ir savs aplis no vienas dzimšanas dienas līdz otrai. Arī Latvijai ir savs laika aplis no 18.novembra, līdz nākamajam.” – tā, atklājot skolas koncertu, teica  vadītāja Agnese Doroščonoka. Un šajā svētku reizē Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatsskolas skolēni  domāja ar ko varētu rotāt Latviju- ar labām sekmēm un uzvedību, ar labiem darbiem un vārdiem, sasniegumiem sportā un dalību LR LOK projektā “Sporto visa klase”, ar zīmējumu un praktisko darbiņu izstādi, ar skaistiem tērpiem un priekšnesumiem.

...
2019-12-02 09:15  |  Skatīts: 133x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lāčplēša diena.


Lāčplēša diena.

Lāčplēša dienas atzīmēšana ir viena no mūsu skolas tradīcījām, kad 9.klases skolēni dodas uz Pauru kapiem pie Lāčplēša ordeņa kavaliera Jāzepa Kalves piemiņas akmens godināt mūsu tautas varoņus. Šogad, Lāčplēša dienas 101.gadadienā,  godinājām Latvijas Brīvības cīņās kritušos kartavīrus ar lāpu gājienu un svecīšu aizdegšanu, kopā ar Kantinieku pagasta pārstāvjiem dziedājām  patriotiskas dziesmas. Vēstures skolotājs Sandis Sprudzāns atsvaidzināja atmiņā tā laika vēstures notikumus un Jāzepa Kalves likteņstāstu. Atmiņās dalījās arī mūsu skolas lietvede Ingrīda Kornuta – Jāzepa Kalves tuva radiniece. Piemiņas brīdis izdevās aizkustinājuma pilns un pārdomas rosinošs.

...
2019-12-02 09:06  |  Skatīts: 117x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sveiciens Sakstagala skolas skolotājiem Skolotāju dienā-2019!


Sveiciens Sakstagala skolas skolotājiem Skolotāju dienā-2019!

Rudens klāt aiz loga, skolas sākums jauns.

Priecājos par visu, jo klasē mums ir draugs-

Tas mūsu klases skolotājs!

Oktobra kļavu zelts un ugunssārts signalizē - klāt skolotāju svētki! Šogad par skolas 19 skolotāju sveikšanu un brīvbrīdi rūpējās skolas skolēnu parlaments un  9.klase, interešu pulciņš “Praktiskā māksla” , Skolas padomes vecāki un Sakstagala pagasta pārvalde.

...
2019-10-11 09:30  |  Skatīts: 159x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Skaistā Miķeļdienas ābolu nedēļa.


Miķeli gaidīju
Kā savu brāli:
Tas deva malciņu,

...
2019-10-11 09:13  |  Skatīts: 167x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.