Pasākums "Boņuka cimdiņa stāsts"

Boņuka cimdiņa stāsts Sakstagala skolā

Beidzot ir pienācis sen gaidītais pavasaris. Mūsu skola no 2009.gada ar lepnumu nes rakstnieka Jāņa Klīdzēja vārdu. Katru gadu pavasarī mēs pulcējamies, lai atzīmētu rakstnieka dzimšanas dienu. Šogad par iedvesmu šai dienai kalpoja romāna „Cilvēka bērns” galvenā varoņa Boņuka sarkanais cimdiņš. Mēs palūdzām, lai skolēnu māmiņas, vecmāmiņas, tantes un krustmātes uzadītu sarkanus Boņuka cimdiņus ar baltu zvaigznīti katrā saujā. Kopumā tika uzadīti 32 dažnedažādi cimdiņu pāri, kuriem tika piešķirtas dažādas nominācijas . Nominācijas tika saistītas ar romānu „Cilvēka bērns”. Boņuka cimdiņu izstāde skatāma skolas Boņuka istabā.- tā saka 9.a klases skolniece Inita Moroza.
          Čaklajām adītājām balvas - dziju un skolēnu darinātus dāvanu maisiņus ar Boņuka attēlu (maisiņu autore un darbu organizētāja skolotāja Anita Doroščonoka un viņas audzēkņi), dāvinājām J.Klīdzēja dzimšanas dienai veltītajā pasākumā „Boņuka cimdiņa stāsts”. Pasākumu vadīja Boņs un Paulīne, kuru lomās iejutās Aigars Golubevs un Sabīne Vovere. Bez dziesmām un dejām, pasākumu kuplināja skolēnu lasītie fragmenti no domrakstiem „Boņuka cimdiņa stāsts”. Domrakstu rakstīšanu un izvērtēšanu organizēja skolotājas – Ērika Jonikāne un Ineta Strucinska. Katrs no autoriem šai dienā sēdās goda krēslā un lasīja savu Boņuka cimdiņa stāsta fragmentu. Goda krēslu - tādu no rakstnieka J.Klīdzēja laika, mums aizdeva Franča Trasuna muzejs „Kolosāta” (muzeja fondu glabātāja T.Tutina).
          Pasākuma otrā daļa notika skolas Boņuka istabā, kur cimdiņu adīšanas konkursa dalībnieces tikās pie tējas tases, notika interesantas sarunas par adīšanu, bērniem un skolu. Radās ideja konkursu rīkot arī nākamgad, bet tēma nu jau cita: Boņuka zaļās zeķītes, ko tēva māsa uzadīja cilvēkbērnam. Pasākuma dalībniecēm tika organizēta arī lotoreja , interesants tests, kā arī rotaļas un fotogrāfēšanās. Pasākuma otro daļu vadīja skolotājas Evita un Anita.Cimdiņu izstādi vecajā skolas ābeļzarā izvietoja un tautiskus uzrakstus pie katra cimdiņa veidoja lietvede Ingrīda Kornuta.

Arī es tur biju. Prieks par kopā paveikto! Par skolēniem, kuri atsaucās un uzdrošinājās uzaicināt savas māmiņas, vecmāmiņas, krustmātes un tantes piedalīties šai pasākumā, par adītājām, skolotājiem un skolas darbiniekiem, kuri kopā veidoja šo pasākumu ciklu, par koncerta dalībniekiem un jaunajiem „rakstniekiem”, kuri savas domas nekautrējās izteikt stāstā par cimdiņu.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga

Vairāk bilžu