Apmācības projekts Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

Ir finišējis apmācības projekts’’Boņs mācās , prot , novērtē!’’ Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā.

Apmācību laikā  skolēniem lielākais prieks bij par satikšanos klātienē.

Mākslas skolotājas Anitas Doroščonokas  vadībā jaunieši gatavoja ‘’mājas gariņus’’, matu sprādžu turētājus ,šuvām un apgleznojām somas somas maiņas apaviem.  Sporta skolotājas Lāsmas Malta vadībā, pirms nodarbībām  jaunieši pamodās ar rīta vingrošanas nodarbībām, kuras pēc lielās atpūtas  likās diezgan smagas un grūtas.

Skolēni devās ekskursijā uz Nagļiem, kur Lubānas zivju dīķos vēroja ūdensputnu ligzdošanas un migrējušo putnu atpūtas vietas. Gides pavadībā putnus vērojām ar teleskopu un iepazinām jaunas putnu sugas. Viesu mājā’’Stikāni ‘’un putnu vērošanas inforācijas centrā skatijāmies prezentāciju par putniem.

Atpakaļ ceļā  uz skolu izskrējām Teirumnieku purva 800 m garo laipu taku, pagaršojot šogad bagātīgi saaugušās zilenes.

Vienā no pēdējām nometnes dienām braucām uz Preiļos apskatīt  Moto & Metal NESTER CUSTOM galeriju, kura skolēnus ļoti ieinteresēja. Jauniešiem patika skulptūtas un motocikli, kuras  radījis Aleksandrs Nestjeruks. Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā tikām atgriezti atpakaļ pagājušajā gadsimtā, lai atpazītu un iepazītu iepriekšejo paaudžu radītās materiālās un nematreālās vērtības. Negāja viegli, bet bija interesanti piemēram salīdzināt mūsdienu skolas somu ar pagājuša gadsimta kino režisora Jāņa Streiča somu.

Viļānos iemācījāmies gatavot ziepes, kur katrs dalībnieks varēja izvēlēties ziepju formiņu, krāsu un aromātu.Šoreiz atsvaidzināties un  relaksēties bijām  baseinā ‘’Pie Kaupra’’.

Neformālās apmācības tika finansētas un pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldei un Sakstagala pagasta pārvaldes atbalstam.

Apamācības projekta vadītāja

Lāsma Malta