Mācību klase - mīļākais stūrītis mājās.


Mācību klase - mīļākais stūrītis mājās.

 

Kopš valstī izsludināta ārkārtas situācija, Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā mācību process norisinās attālināti. Attālinātais mācību process ir licis mums sakopot visu savu radošo enerģiju, ātri un elastīgi reaģēt uz pārmaiņām. Mācās izglītojamie, mācās pedagogi, mācību procesā dalību ņem vecāki un vecvecāki. Pateicoties šim procesam, pedagogi un izglītojamie apgūst jaunus digitālus rīkus, mācās plānot savu laiku. Mums visiem tas ir kaut kas jauns. Šobrīd ir izstrādāti ļoti daudz dažādu materiālu par mācību plānošanu un norisi attālināti, ir notikušas daudzas video konferences, tiešraides, ir izstrādātas vadlīnijas attālinātu mācību īstenošanai, daudzas e-platformas piešķir bezmaksas piedāvājumus. Tiek izmantots arī TV kanāls “Tava klase”.Varam redzēt, ka daudzi skolēni azartiski ķērušies pie uzdevumu izpildes, kas rada patiesu prieku. Bet, protams, lielā mērā tas ir atkarīgs no skolēna individuālās motivācijas un atbildības sajūtas. Attālinātās mācības prasa lielāku skolēnu pašdisciplīnu. Tā māca labāk plānot savu laiku, apzināties, kurās jomās nepieciešama skolotāju palīdzība un kas ir vairāk viņu pašu atbildība,  Jaunā situācija skolēniem ir laba patstāvības skola, ļoti vērtīga pieredze.

Skolēnu interneta problēmas un viedierīču trūkums tika atrisināts sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Rēzeknes novada IP, kad  pie četrām ģimenēm nonāca planšetdatori vai telefoni. Katru rītu tika saņemta īsziņa “Labrīt!” no viņu pirmā telefona. Arī tā ir jauna pieredze. Patīkami, ka daudzi skolēni kopā ar izpildītajiem darbiem atsūta arī laba vēlējumus skolotājiem. Šis laiks mums ir devis jaunu iespēju  izkopt un pilnveidot saskarsmes kultūru kā ar skolotājiem, tā klasesbiedriem.

Attālinātajās mācībās skolotājiem ir daudz vairāk jāpiedomā gan pie uzdevumu uzdošanas, gan pie atgriezeniskās saiknes uzturēšanas, gan skolēnu konsultēšanas. Pārliecinājāmies, ka attālinātais mācību process nav šķērslis radīt skaistus darbus, sasniegt labus rezultātus. Netrūkst arī kuriozu darbā, kad miežu vietā izveido prezentāciju par mežu, šūnas modeļa vietā izgatavo sūnas modeli.

Sazinoties ar skolēniem, zinām, ka daudzi ilgojas iet uz skolu, satikties ar klasesbiedriem un skolotājiem.

Paldies pedagogiem, izglītojamajiem un vecākiem par sapratni! Šajā laika posmā vēlam veselību, veiksmīgu sadarbību un efektīvu mācīšanos!

Direktores vietniece izglītības jomā Anita Cercene

Bildes

 

2020-04-28 18:03  |  Skatīts: 108x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ