SAKSTAGALA JĀŅA KLĪDZĒJA PAMATSKOLA DALĪBA PROJEKTOS 2015./2016.M.G-2016./2017.M.G-2017./2018.M.G.

SAKSTAGALA JĀŅA KLĪDZĒJA PAMATSKOLA

DALĪBA PROJEKTOS

2015./2016.M.G-2016./2017.M.G-2017./2018.M.G.

SKOLAS DALĪBA STARPTAUTISKAJĀ PROJEKTĀ

LATVIJA-ZVIEDRIJA-ITĀLIJA

Starpdisciplinārajā mācīšanās

5.-9.klasēs

Mērķis: pilnveidot pedagogu profesionālās kompetences darbam starpdisciplinārajā mācību vidē, lai tuvinātu mācības reālajai dzīvei un paaugstinātu skolēnu uzņēmību, „ideju” paaudzes audzināšana skolā

• Pedagogiem apgūt citu valstu pieredzi un piedāvāt citu valstu pedagogiem savu redzējumu par tēmu
  • Darboties kopā ar zviedru un itāļu pedagogiem
  • Apgūt starpdisciplinārās mācīšanās metodes un pielietot mācību procesā
  • Palīdzēt skolēnam dabiskā veidā saskatīt ikdienas notikumu, parādību, dzīves saistību ar skolas mācību grāmatās rakstīto. Mācīt skolēniem pamanīt jaunas iespējas, kur citi to nepamana, izveidot jaunas vērtības,
  • Mācīt skolēniem: darboties patstāvīgi, darboties daudzdisciplinārās komandās, atsevišķas domas, lietas pareizi uztvert, spēt tās vienot kopīgās, jaunās formās, palīdzēt skolēnam saprast, ka uzņēmība sākas ar iespēju saskatīšanu vidē.

23.09.2015. Sakstagala skolā viesojās starptautiskā projekta  „Mana lielā ideja” vadītājs no Zviedrijas Jorens Daliens. Ciemiņš iepazinās ar skolu , tās filozofiju un skolas pieredzi starpdisciplinārajā mācīšanā, augstu novērtēja skolas darbu starpdisciplinārajā mācīšanās procesā, kurā tiek izmantotas izzinošās spēles. Mūsu skolēni ne tikai stāstīja, bet arī ciemiņam demonstrēja spēļu būtību. Kopā ar Rēzeknes novada IP metodiķi E.Opincāni un projekta koordinatori no Latvijas puses I.Tiltiņu, puses vienojās par triju gadu projekta darbības plānu. No skolas projektā piedalās 5.-9.klašu mācību priekšmetu skolotāji direktores vietnieces A.Cercenes vadībā.

9.klases skolniece Sabīne Vovere: „Kad uz Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolu bija atbraucis ciemiņš no Zviedrijas,mēs 9. klases skolnieki, Sabīne Vovere, Haralds Cercens, Nikolajs Semenecs, Edvards Daugulis prezentējām vairākas spēles, ko bija izveidojuši mūsu skolas skolēni. Iztulkojuši spēles noteikumus angļu valodā, mēs paradījām, kā ir jāspēle šīs spēles. Spēli "Darbosimies enerģiski" mēs izspēlējām visi kopa un spēle gāja ļoti jautri. Sākuma mēs bijām ļoti uztraukušies un pat mazliet nobijušies, bet izrādījās, ka uztraukumam nebija pamata, ciemiņš bija ļoti jauks, atsaucīgs un ar interesi noklausījās un noskatījās katru no spēlēm. Pašās beigās atvadoties, ciemiņš mums iedeva pa piemiņas dāvaniņai, pildspalvu ar tās pilsētas nosaukumu, kur viņš dzīvoja. Šī pieredze bija ļoti interesanta un svarīga nākotnei.”

23.09.2015. Projekts- pieredze un projekta darba plānošana:

Darba grupas tikšanās

Skolās 9.a klases skolēni stāsta par savu pieredzi ciemiņam no Zviedrijas