„Dzimtā puse”

Aktivitāte: „Dzimtā puse”

Katru pavasari Sakstagala pamatskolas skolēni kopā ar skolotājiem dodas sakopt J.Klīdzēja atdusas vietu Kantinieku kapsētā. 5.maijā- J.Klīdzēja dzimšanas dienā  notiek rakstniekam veltīts atceres pasākums. 2012.gada vasarā, pateicoties biedrībai „Cilvēkbērns”, kapiņos tika uzstādīs piemineklis.

Skolēni par J.Klīdzēja atdusas vietu un jauno pieminekli Kantinieku kapos /2012./2013.m.g./:

• Haralds Cercens:-6.kl. Es mācos Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas 6.klasē. Man ļoti patīk rakstnieka jaunā piemiņas vieta. Tā ir sakopta. Tiešām „otras līdzīgas debešu puses nav visā pasaulē” Es priecājos, ka šovasar Boņuks ar Žiku ir nostājušies goda sardzē Kantiniekos, lai vēstītu pasaulei, kur ir tā skaistākā debešu puse.”
  • Lauris Laizāns- 9.kl.: Šeit, Kantinieku kopos, jūtam, cik skaista mūsu Latgale, cik augstas debesis, cik tālu mums jāredz. To mums māca Boņuks, jo viņš skatās debesīs. Un blakus ir Žiks.
  • Diāna Kuzņecova-9.kl.: Es mācos 9.kl. Dzīvoju tepat Livžā. Tāpēc bieži esmu šajos kapos. Kad mācījos 7.kl., rudenī un pavasarī, visa klase te bijām un apkopām J.Klīdzēja kapu kopiņas. Tā mums ir tradīcija, kas katram liek padomāt par dzīves vērtībām, par dzimtenes mīlestību, sevi, arī rakstnieku.
  • Marika Morozova 7.kl.: Šogad es esmu 7.kl. skolniece, un mēs iesim vēlā rudenī un pavasarī, lai sagrābtu lapas, izravētu kādu nezālīti. Tagad mūs vēros Boņuks un Žiks. Un mēs strādāsim vēl čaklāk.
  • Samanta Priževaite-7.kl.: Mēs atnāksim uz šiem kapiem. Kaut vai pārgājiena dienā, kā šajā rudenī. Gandrīz visi mūsu skolas bērni te bija. Mēs priecājamies par Boņuku, mēs lepojamies, ka tikai 3 km no mūsu skolas savu bērnību vadījis rakstnieks Jānis Klīdzējs. Mūsu lielā pateicība rakstniekam būs sakoptā kapa vieta Kantinieku kapos, centīgā attieksme pret mācībām, prieks un lepnums par to, ka mēs mācāmies Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā, kura šo vārdu nes kopš 2009.gada 1.septembra.
Skatīts: 2043x         Ieteikt draugiem       TweetMe