Atceres pasākums pie J.Klīdzēja stādītā ozola pie skolas.

Atceres pasākums pie J.Klīdzēja stādītā ozola pie skolas:

Rakstnieka Jāņa Klīdzēja stādītais ozols pie skolas:

Skolotāja Ērika Jonikāne:

„Šī vieta, kur mēs stāvam, mums, Sakstagala skolas skolēniem un skolotājiem, ir īpaša. Lūk, ozols, kuru iestādīja 1992.gada 16.septembrī. Rakstnieks J.Klīdzējs to iestādīja saulainā septembra dienā, kad zilajās debesīs varējām vērot gājputnu kāšus. Putni devās prom, lai pavasarī atgrieztos. Arī rakstnieks, iestādot šo koku, vēlēja tam augt, lapot un dot zīļu ražu.
 Mēs esam lepni, ka šo mazo kociņu esam nosargājuši, ka tagad tas ir ozols, kurš nu jau 2 gadus dod zīles.

7.kl., sākot mācīties J.Klīdzēja romānu „Cilvēka bērns”, mēs tieši te sākam stundu. Tas nekas, ka ir ziema un ozols ir kails, bet mēs jūtam rakstnieka klātbūtni. Arī noslēguma stundā tieši te, ozola pakājē, skan vārdi, ko romānā saka muzikants Izidor.

Un mūsu skolēni, vismaz tajā brīdī priecājas, ka viņi ir cilvēka bērni, kuriem jācenšas mūziku ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt, kuriem dažreiz sāp tā, it kā uguns pilieni kristu pašā sirdī, kuriem bieži ir kaut kā žēl. Te ozola pakājē mēs saprotam, ka būt cilvēka bērnam ir grūti, bet skaisti.

Mums latviešiem ir I.Ziedoņa nedēļa, mums ir O.Vācieša gads.

Un varbūt kādreiz būs arī J.Klīdzēja gads.

Augs ozols, skolēni beigs skolu un aizies tālākajās gaitās, līdzi paņemot atziņu, ka „cilvēka bērns „skries un skries, un nekad nevarēs apdzēst kausētās ogles savās asinīs. Izaugs vienas, iedegsies citas”

Paldies Jums, cienījamais rakstniek, par mīlestību uz dzimto pusi, kura neizgaisa tālos svešuma ceļos.

Skatīts: 938x         Ieteikt draugiem       TweetMe